O mě

Vítám Vás na stránkách s mou tvorbou,

jsem Kateřina Čapková (za svobodna Mirská). K vykrajování jsem se dostala při studiu střední hotelové školy, kde jsem v roce 2007 absolvovala první kurz na jednoduché zeleninové ozdoby. Hraní se zeleninou a ovocem mě nadchlo tak, že jsem o 8 měsíců později prošla kurzem na vyřezávané melouny. A tady se zrodilo mé hobby, kterému jsem se začala věnovat při studiu na vysoké škole a vykrajování se stalo mou vášní, uměním...

Při studiu jsem měla čas, a tak jsem v roce 2013 absolvovala v Českých Budějovicích soutěž a odvezla  si 2. místo v kategorii D- dýně talent a ocenění odborné komise. To mne motivovalo k absolvování 2 dalších kurzů: květy a thajský styl.

Po vysoké škole jsem si při práci stále držela brigádu, vykrajovala jsem na rauty pro firmy přes cateringovou společnost. A v roce 2017 jsem si ke své stálé práci zřídila živnost.

Za rok od založení živnosti jsem vykrájela zhruba 120 výrobků (92 melounů, 3 zeleninové kytice, 22 dýní a nějaká jablka). Čistě tvorba melounu či dýně mi zabere průměrně 4h.

Zakázky tvořím po příchodu z mé hlavní pracovní činnosti, tvořím hlavně dle poptávky, protože kreativitě se zde meze nekladou 🙂 Pravda, že hlavně na rauty jsou to loga firem doplněné vyřezaným okolím, více vyřádit se mohu při tvorbě na svatby, oslavy a další příležitosti. Kde již v melounech a dýních vyrostli například: notová osnova, dominantní stavby měst, holubice, rodové erby, oblíbení mazlíčci či sport a další. V 3D tvorbě například soudek s vinnými hrozny, ryba, celé zeleninové kytice, ...

Vykrajuji hlavně pro východní Čechy, jelikož sídlím mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, ale mé výtvory putují i po celé ČR.

Příběhy, fotky i recenze můžete sledovat na Facebooku KM Carving